Українське кіно — справа непроста. Донедавна його взагалі майже не знімали. Проте, донесення до глядача певних ідей через кіноекран чи не найпростіший спосіб виховання повноцінного суспільства. І суть не в індустрії розваг чи просто гарному проведені часу в зручних кріслах кінозалів. Суть в тому, що держава з складною історією та не менш складною сучасністю просто зобов’язана використовувати кіноекрани для зміцнення національного духу та руйнування міфів радянської та й російської пропаганди. Інакше в інформаційній гібридній війні нам не перемогти.
Аналізувати людину — справа непроста. Власне уся література і твориться заради того, щоб дістатися до істини. Проте це вдається далеко не всім авторам. Масік Дзвінки Торохтушко спроба аналізу, спроба дістатися до істини, знайти правду і відповісти на найголовніше запитання: для чого ми існуємо? Зробити це в простій та яскравій формі, доступній та захоплюючій — завдання надскладне. Але їй це вдалося.
Натрапив на думку, що нам бракує в сучасній українській літературі невигаданих персонажів. Нам бракує реальності, якою жорстокою та страшною вона б не була. Аналізувати буття не можна в його обмеженому вигляді. Правда вона є правдою лише тоді коли дивитися їй прямо в очі… чи в душу.
Саме так називається книга Ольги Кузьменко. У ній вона виклала спогади про свого сина Андрія — відомого музиканта, лідера гурту «Скрябін». Пам’ять про Кузьму вічно житиме у серцях мільйонів шанувальників його творчості. Концерти пам’яті, які відбулися у Києві та Львові зібрали десятки тисяч глядачів, що в один голос співали Скрябінові хіти, сумували та плакали, сміялись та танцювали. Андрій Кузьменко і справді випереджав час. Саме тому тексти його пісень вже давно розібрали на крилаті вислови, але їх глибинна сутність інколи просто вражає.
Почувши композиції гурту THE HARDKISS в ефірі вітчизняних радіостанцій, багато хто навіть не здогадується про те, що цю музику зроблено в Україні. Все абсолютно від незвичного тембру солістки до нюансів продюсування виглядає аж надто по-західному. І справа зовсім не у англомовних текстах, а у позиціонуванні. THE HARDKISS — проект, у якому все зроблено якісно і правильно - саме тому вони приречені на популярність.
Таке буває тільки зі справжніми геніями. Це та сила тексту, яка двісті років тримає у напрузі багато людей, це те невловиме відчуття майбутнього, яке генію вдається передбачити. Постпрочитання — це те відчуття, що змушує прочитати ще раз, або зловити себе на думці, що те, що читав колись тепер звучить зовсім по-новому, бо змінився контекст, змінилося саме життя і історія зайшла на новий виток своєї спіралі. Так і з Шевченком — кожного разу виникає чергове постпрочитання.
Copyright © 2023 Radinform. Joomla templates powered by Sparky.