Роковини загибелі Ніла Хасевича

4 березня Рівненщина вшановує пам′ять свого великого сина Ніла Хасевича. Саме в цей день життя відомого художника, громадського діяча обірвалося в одній з криївок поблизу Клевані. Ніл Хасевич був справжнім героям, він продовжував боротьбу проти окупантів до останньої хвилини свого життя. Відмінний художник, пропагандист, очолював політико-пропагандистську ланку роботи в УПА «Північ», був близьким соратником Клима Савура. Багато працював для популяризації ідеї української держави. Ніл Хасевич є автором безлічі гравюр, ілюстрацій та картин. Дослідники українського мистецтва ставлять його ім′я в один ряд з такими відомими українськими митцями як Іван Труш та Юрій Нарбут.

 

Активний громадській діяч, член УГВР, член центрального проводу ОУН, його найвідоміше псевдо Бей-Зот, хоча були й інші: Левко, Рибалка, Джміль. У 1952 році гравюри, карикатури та ілюстрації Хасевича потрапили до членів Генеральної асамблеї ООН. Ніл Хасевич став ціллю №1 для радянських органів. На нього активно полювали і кілька разів йому вдавалося зникнути. Проте у безвихідній ситуації 4 березня 1952 року Ніл Хасевич вирішив живим до рук карателів не потрапляти. Місце поховання Ніла Хасевича невідоме, родини в великого сина Рівненщини та України не залишилось.

Заходи з вшанування пам′яті відбудуться 4 березня біля пам′ятного знаку-погруддя Ніла Хасевича в Рівному. Свою участь анонсували політичні партії правого спрямування: ВО «Свобода», Правий сектор, УНСО. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід на сайт

Увійти  \/  Зареєструватися  \/ 

Ввійти на сайт

Зареєструватися * * Обов'язкове поле

Введене вами ім'я недійсне.
Будь ласка, введіть допустиме ім'я користувача. Без пробілів, у всякому випадку 2 , НЕ повинно бути символів: < > " ' % ; ( ) &
Пароль недійсний.
Ваші паролі не збігаються. Будь ласка, введіть Ваш пароль в поле пароля та повторно введіть його в полі підтвердження.
Недійсна адреса електронної пошти
Адреси електронної пошти не збігаються. Будь ласка, введіть Вашу адресу електронної пошти в поле адреси електронної пошти та повторно введіть адресу у полі підтвердження.