Українські клуби в 1\8 фіналу ліги Європи

Одразу два українські клуби продовжують виступи у Лізі Європи навесні 2015 року. І Київське Динамо і Дніпропетровський Дніпро не просто змогли вийти у весняну частину ліги, а ще й вдало тут себе показати. Матчі-відповіді 1\16 Ліги Європи відбулися напередодні, як виступили українські клуби та що на них чекає далі читайте у нашому огляді.

Динамо, після складного протистояння у Франції приймало Генгам. У стані столичної команди серйозно побоювалися суддівства і у цьому матчі, саме тому Сергій Ребров закликав вболівальників до максимальної підтримки. У підсумку трибуни НСК Олімпійський були майже повні. Сама ж гра не принесла для київських динамівців нічого нового, підопічні Гурвеннека  знову намагалися взяти ворота за рахунок навісів, які аж надто прогнозовано читали захисники біло-синіх. Вже на 31 хвилині після розіграшу кутового кияни повели в рахунку. Гол на свій рахунок записав Теодорчик, який вийшов на поле замість травмованого Мігеля Велозу. Другий гол у ворота Генгама забив Буяльський на 47 хвилині. Втім французи не збиралися так просто здаватись. І намагались перехопити ініціативу. Біля воріт Шовковського все ж виникло кілька небезпечних моментів. Але в підсумку гол футболісти Гангема змогли забити лише на 67 хвилині, зробив це Манданн після хорошого прострілу Жиресса. Втім, розрив в один м′яч зберігався зовсім недовго вже через 10 хвилин кияни силами все того ж Теодорчика заробили пенальті. Його успішно реалізував Гусєв.  Гра так і закінчилась з рахунком 3:1, який виводить Динамо у наступний раунд. Ложкою дьогтю у цьому протистоянні стала бійка фанатів. Арбітр навіть забрав команди з поля. Проте, вже через кілька хвилин гра поновилась. Такі моменти аж ніяк не прикрашають футбол. Попри весь драматизм цього протистояння Динамо все ж здобуло путівку в 1\8 фіналу ліги Європи, а це — головне.

Що стосується Дніпра, то після домашньої перемоги підопічним Мирона Маркевича здавалося, що путівка до наступного раунду вже лежить в кишені. Але Олімпіакос на домашньому полі виявився куди небезпечнішим і Дніпру два рази довелося зрівнювати рахунок. Перший гол забили саме господарі, вже на 14 хвилині Мітроглу випередив Чеберячка і відкрив рахунок. Після цього грецька команда повірила у свої сили і за підтримки рідних трибун побігла забивати другий гол. Але тут варто віддати належне підопічним Маркевича, вони не тільки зацементували оборону, а й змогли відквитати один м′яч. Це зробив доволі швидко Артем Федецький після штрафного, який виконував Руслан Ротань. Перший тайм закінчився нічийним рахунком, а вже в другому Дніпро опинилося в більшості. Арбітр за удар ззаду вилучив Мілівоєвіча. І все було би щасливо, якби не відверто погана гра все того ж Артема Федецького у власному штрафному. В результаті Дніпро отримав цілком заслужене пенальті. Його реалізував Домінгес, залишивши Бойка лише спостерігати за польотом м′яча. На табло була 89 хвилина. Українці змогли втримати реноме і за три компенсовані хвилини організували гол у ворота Роберто. Його автором став Калініч, який пробив після пасу Коноплянки. У підсумку 2:2 і Меркевич з командою готуються до наступного раунду.

Вже коли писався цей матеріал, стало відомо хто ж стане суперниками українських клубів у 1\8 фіналу Ліги Європи. Звичайно, на такій стадії змагань простих суперників не буває. Тому жеребкування, яке відбулось у Ньйоні (Швейцарія) принесло українським клубам сильних суперників. Київське Динамо зіграє з Англійським Евертоном, а Дніпро з Аяксом. Бажаємо успіху представникам України в цих непростих матчах. Щодо інших пар раунду то вони такі: Зеніт (Росія) — Торіно (Італія), Вольсфбург (Німеччина) — Інтернаціонале (Італія), іспанське протистояння Вільярреал — Севілья, Наполі (Італія) — Динамо (Росія), Брюге (Бельгія) — Бешикташ (Туреччина) та італійське дербі Фіоринтина — Рома.