Курсова нестабільність

Під кінець робочого тижня національна валюта дещо зміцнила свої позиції. Так, на відміну від старту торгів на міжбанківському валютному ринку зранку п′ятниці у діапазоні 30,7— 32,4, до їх закінчення курс становив вже 26,8 — 29,0 грн за 1 американський долар. За даними Національного Банку України основна кількість угод відбулася за курсу 27,90. Втім, навіть такі новини не змінюють панічних настроїв серед населення: вільно купити валюту в офіційних обмінних пунктах майже неможливо, населення масово скуповує основні продукти харчування, побоюючись галопуючої інфляції.

 

Заява прем′єр-міністра України Арсенія Яценюка в п′ятницю радше більша залишила запитань, ніж дала відповідей. Уряд вкотре каже про необхідність проведення реформ, це за словами його очільника дозволить стабілізувати ситуацію на валютному ринку. Втім, аналітики та міжнародні спостерігачі й досі стверджують, що реальних реформ в нашій державі все ще не розпочато. І, заважаючи на хвилю протестів з вимогою відставки голови Національного Банку України Валерії Гонтарєвої, які прокотилися Україною, невдоволення населення політикою діючої влади зростає.

За статистикою офіційний курс гривні до долара вже у 2015 році зменшився майже на 73%. Якщо на початку року американську валюту можна було придбати на міжбанківському валютному ринку за 16,07, то тепер його вартість 27,90. Знаменно, що в за підсумками 2014 року гривня втратила 94%. У січні минулого року курс національної валюти до долара  був 8,30, а у грудні вже 16,07. Тож для панічних настроїв серед населення є всі передумови. А адекватних дій уряду та Національного банку не помітно. 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід на сайт

Увійти  \/  Зареєструватися  \/ 

Ввійти на сайт

Зареєструватися * * Обов'язкове поле

Введене вами ім'я недійсне.
Будь ласка, введіть допустиме ім'я користувача. Без пробілів, у всякому випадку 2 , НЕ повинно бути символів: < > " ' % ; ( ) &
Пароль недійсний.
Ваші паролі не збігаються. Будь ласка, введіть Ваш пароль в поле пароля та повторно введіть його в полі підтвердження.
Недійсна адреса електронної пошти
Адреси електронної пошти не збігаються. Будь ласка, введіть Вашу адресу електронної пошти в поле адреси електронної пошти та повторно введіть адресу у полі підтвердження.