Як же набридли ці маніпуляції

Напевно щось пішло не так. В процесі боротьби за владу маніпуляції в інформаційному просторі стали головною причиною здобуття цієї влади. Нікого насправді не цікавить хто і чим займається і буде займатися в парламенті. Політики і технологи вже дуже добре навчилися маніпулювати людською свідомістю для досягнення потрібного результату — здобуття влади. Я навіть не про банальну джинсу, замовлення чи тенденційність новин. Це все вже вчорашній день. Сьогодні навіть самі назви партій пропонують з маніпулятивною метою.

 

За Солідарність не проголосують, бо назва незрозуміла, а от Європейська солідарність це куди краще, бо ж спирається на образ багатої Європи і за таке люди швидше готові віддати свій голос навіть до кінця не усвідомлюючи що насправді переконало їх зробити такий вибір. І це при тому, що насправді Європа геть не солідарна з Україною, зважаючи на позицію основних країн-членів Європейського Союзу в ПАРЄ. Але, то таке, головне як це все подати. У нас надто мало тверезомислячих громадян, котрі проголосували б краще за Українську солідарність. Але така ідея схоже не в тренді. Все не саме стосується і Європейської стратегії. Взагалі не зрозуміло до чого Європейська стратегія в Україні. Як і американська, китайська чи будь-яка інша. Маніпуляція? Звичайно, бо за цими брендами стоїть проста мета — використати популярність європейськості у виборчій боротьбі і нічого більше. І це дуже небезпечно, бо розмиває українську ідентичність. Насправді українці частина європейської спільноти власне як українці. І ніхто не збудує держави Україна окрім самих українців, ми самі повинні пройти свій власний шлях і очевидно, що маніпуляції в інформаційному просторі нам в цьому не допоможуть. Очевидно ж той, хто готовий здобувати владу використовуючи неправду, поширену напівправду, пролізаючи крізь людську свідомість, використовуючи брудні інформаційні технології вже апріорі не може бути хорошим представником влади у цій країні. Бо він добре розуміє, що чим більше лити оцього лайна на суспільство у тим більшому лайні воно житиме. Людина ніколи не почне мислити категоріями правди, якщо живе в постійній інформаційній маніпуляції, вона просто не може відрізнити правду від всього іншого.

 Решта учасників процесу теж недалеко втекли. Голос тому голос, що лідер має голос і одного разу він (чи технологи) подумали про таку штуку як голос народу. А народу подобається, якщо хтось каже, що він буде відображати його позицію. При цьому звичайно ніхто не питає, а як саме ця позиція була сформована. На сотнях зустрічей люди говорять різні речі, в кожного є безліч рекомендацій. Чий же голос слухати потенційним народним обранцям? От правильно, треба шукати компромісів. І ця компромісність зводить нанівець саме поняття представництва у владі. Не вигадало суспільство поки достеменного шляху, як на практиці стовідсотково реалізувати передвиборчі обіцянки. Але маніпуляцією скористуватися варто. Тим паче лідер, який має голос, тим паче може робити тур змін. А хіба проведення концертів не є передвиборчою агітацією? Є звичайно, але суспільство клюнуло на цю маніпуляцію і вже проковтнуло. І всім байдуже, що це порушення виборчого законодавства.

А чому проковтнуло, бо це вже норма, якщо серіал можна використовувати, то чому не можна використовувати концерт. Власне у цьому фішка, коли тобі кажуть, що ось він ідеальний світ, він такий тому роби висновок та голосуй. Але ідеального не буває. Щоби зробити світ кращим недостатньо подивитися серіал, послухати концерт та подумати, що нові обличчя змінять все. Нові обличчя теж бувають поганими, а старі є хорошими. Питання в іншому — чому не можна чесно агітувати? Чому обов’язково потрібно купувати канали, радіостанції, газети та інтернет-ресурси? Чому потрібно проплачувати тисячі людей, які повинні розганяти лайно по соцмережах? Невже ви всі вважаєте, що від такої примітивної боротьби за владу виграє країна? Рівень дискурсу в сучасні політиці впав вже нижче нуля. Нікого не цікавлять справжні ідеї, ніхто не думає про реальні речі. Кожен воліє створити інформаційний привід і потім його використати. Не гребуючи нічим: ні риторикою публічних виступів, ні назвами політичних проектів.

А потім буде тихо. А ще пізніше сумно від розчарування та усвідомлення своєї ж неправоти. Багато хто ніколи не визнає того, що піддався на ці маніпуляції. Хай не визнає, головне щоб висновки правильні зробив, а то наступного разу може і не бути.   

Юрко Буревій

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід на сайт

Увійти  \/  Зареєструватися  \/ 

Ввійти на сайт

Зареєструватися * * Обов'язкове поле

Введене вами ім'я недійсне.
Будь ласка, введіть допустиме ім'я користувача. Без пробілів, у всякому випадку 2 , НЕ повинно бути символів: < > " ' % ; ( ) &
Пароль недійсний.
Ваші паролі не збігаються. Будь ласка, введіть Ваш пароль в поле пароля та повторно введіть його в полі підтвердження.
Недійсна адреса електронної пошти
Адреси електронної пошти не збігаються. Будь ласка, введіть Вашу адресу електронної пошти в поле адреси електронної пошти та повторно введіть адресу у полі підтвердження.