Зміни в пенсійному забезпеченні + аудіо

Минулого тижня в управлінні пенсійного фонду в Радивилівському районі відбулася прес-конференція для місцевих засобів масової інформації щодо реформування пенсійного забезпечення та змін до чинного пенсійного законодавства. Про реформування системи соціального захисту населення в 2016-2017 роках розповідала перший заступник начальника управління Валентина Довгалюк. Як зазначила, Валентина Євгенівна реформування покликане підвищити рівень життя українців та зміцнити добробут. Зміни сьогодні відбуваються в кількох напрямках. Головними з них є такі: запровадження адресної моделі соціальної допомоги; посилення соціального захисту громадян, що працюють; подальше реформування пенсійного забезпечення; децентралізація системи надання соціальних послуг. Реформування пенсійного забезпечення пов’язане, зокрема, з оптимізацією солідарної системи. Йдеться про необхідність осучаснення пенсійних виплат , про забезпечення диференціації виплат залежно від страхового стажу і розміру заробітної плати.

 

Заступник начальника управління Галина Зварич на прес-конференції звернула увагу на призначення пенсій відповідно до Закону України «Про державну службу», який набув чинності з 1 травня2016 року. Відповідно до нього на призначення пенсії мають право особи, які на день набрання чинності Закону України мають не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених ст.25 Закону та актами КМУ. А також займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених ст. 25 Закону та актами КМУ. Пенсія держаним службовцям призначається з дати звернення, але не раніше дати виникнення права, в розмірі 60 відсотків суми їх заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями,- заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та відповідного рангу за останнім місцем роботи на державній службі, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених на день звернення за призначенням пенсії. Розмір виплат ( крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років ), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців роботи на посаді державної служби підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв, починаючи з 1травня 2016року.

Пряма мова Галини Зварич:

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Вхід на сайт

Увійти  \/  Зареєструватися  \/ 

Ввійти на сайт

Зареєструватися * * Обов'язкове поле

Введене вами ім'я недійсне.
Будь ласка, введіть допустиме ім'я користувача. Без пробілів, у всякому випадку 2 , НЕ повинно бути символів: < > " ' % ; ( ) &
Пароль недійсний.
Ваші паролі не збігаються. Будь ласка, введіть Ваш пароль в поле пароля та повторно введіть його в полі підтвердження.
Недійсна адреса електронної пошти
Адреси електронної пошти не збігаються. Будь ласка, введіть Вашу адресу електронної пошти в поле адреси електронної пошти та повторно введіть адресу у полі підтвердження.